SEZÓNA 2010

Dne 24.7.2010 se konalo  v Habrovanech Okresní kolo SDH

Naše družstva SDH Velešovice byla vybrána jako zástupci malých okrsků.  S profesionály jsme se nemohli měřit, ale myslím si že jsme se s tím poprali statečně a pro mnohé z nás se nepředstavitelné přeskakování a zdolávání  překážek stalo osobním rekordem.  V tomto případě nešlo tak o to vyhrát jako spíše zúčastnit se a dokončit závod bez úrazu a odpadlíků. Ale zvládli jsme to jen s odřeným kolenem naší Kačky, která se na překážku vrhla opravdu bravurně

Sportu zdar !!

EXTRA: SOUBOJ TITÁNEK

První nebodovaná soutěž se konala v Kobeřicích v sobotu 15.5.2010 a nesla název Souboj titánek – z toho se dá poznat, že soutěžili jen Titánky ( ženy a holky). Počasí se opět moc nevyvedlo, a tak jsme čekali že každou chvíli bude pršet, ale holky pořadatelky, to měli docela dobře zařízené, a tak se déšť nedostavil.

Soupeřilo 10 ženských družstev, každé mělo 2 pokusy (počítal se vždy ten lepší čas). Trať byla provizorní, protože díky přívalům deště se nesmělo na soutěžní dráhu, na které byla mladá tráva, tak se utíkalo kamsi mezi zahrady.

Naše družstvo bylo v pořadí šesté a hned na první pokus se nám podařilo vyšplhat se na přední příčky s časem 22:46. Druhý pokus nám moc nevyšel, ale i tak jsme se probojovali na krásné 2.místo. Před námi byli ženy z Hodějic ( který jsou fakt mooc dobrý).

Pohár, který byl jako sloup ze starého Řecka, byl pro nás velkou odměnou a hlavně motivací pro další závody. Samozřejmě ani metr a půl dlouhý salám nebyl k zahození – byl přímo z nakousnutí: - ).

Na tyto závody se dostavila i naše družba ze zahraničí kdesi z Maďároš.... Kluci převlečení za sličné hasičky z malé maďarské vesnice sklidili velký úspěch publika a malá pozornost za účast je také neminula.

PRVNÍ ZÁVODY

Tak už nám ta naše  hasičská sezóna začala  9.5 2010 se konali první závody Dobrovolných hasičů v Drnovicích.

Po dlouhém zimním spánku, jsme párkrát provětrali hadice a oprášili mašinu na tréninku na hřišti a v plné síle jsme vyrazili porážet soupeře.

Počasí nám naštěstí přálo, i když se sluníčko schovávalo za mraky nepršelo a bylo docela teplo. Před samotným závodem některým soutěžícím bylo přímo horko

Obě družstva jak muži, tak i ženy měli platné pokusy, a tak jsme si mohli připsat další body do sbírky. „Velešáci“ měli sice ztížené podmínky tím, že si museli kluci zapůjčit mašinu (naše to psychicky neunesla a zkolabovala hned na startu) no ale i holky měli bojové podmínky jako například Katka, která si musela půjčit Liborovi mokré boty ( ale běhali dobře) protože ty její byli úplný bazén ještě z tréninku, nebo Lucka, která byla na závodech po prvé (a zrovna vychytala úžasnou rozbahněnou kaluž). A Ivča měla takovou radost, že už se běhá na ostro, že si spletla základnu s klouzačkou a tak si tak zatancovala kozáčka

Muži se umístili na 18. místě a ženám se podařilo ukořistit i s malou nehodou místo 11.

Všichni jsme se shodli na tom, že nám to dobře začalo a doufáme, že celý rok bude úspěšný, alespoň jako ten loňský !!